Kraków przychylny wytwórcom

Głównym z trudnych przeszkód w lwiej części miast w naszym kraju jest stan dróg. Nasze województwa są nie zaadaptowane do tak dużego nasilenia ruchu, jaki pojawił się przez wzrost liczby aut na krajowych szosach. Z tego powodu jedną z najważniejszych inwestycji które musi podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę krakowian jak również usprawni całość gospodarki Krakowa.

Wśród okolicznych gmin, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz drogi trzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusową – pierwszą w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach Kraków ma remont przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami i remonty istniejących tras tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i aby było lepiej, trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko nowe linie komunikacji, ale również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest ścieralna nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga jeszcze kolejnych remontów i inwestycji, aby jeździło się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale też autobusami. Ale widać jasno, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.