Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeśli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są niezmiernie obfite i w wielu przypadkach zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są w zasadzie smaczne i warte paru kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbasa.

restauracja z polską kuchnią Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jakkolwiek kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z doskonałego chleba oraz pysznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o innowacyjne smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

W najwyższym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odszukać rzeczywiście przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem rozmaitych, w pewnych sytuacjach egzotycznych dań.
•    Oprócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i najlepsze polskie napoje oraz cieszyć się tymi schematycznymi smakami na co dzień.