kasza jaglana gorzka

Obecnie skupiamy się na tym, co konsumujemy – wybieramy artykuły coraz to mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy jedliśmy wszystko w nieograniczonych ilościach już minęły – czas na zdrowe jedzenie oraz naturalne artykuły. Z tego powodu coraz to częściej także szuka się wymienników w kuchni. Sól oraz tłuszcz pozostaje całkowicie odsunięty od jadłospisu a produkty dość ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Nieraz zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem albo kaszą. Mają one równie dużo towarów odżywczych, lecz organizm po prostu znosi je znacznie poprawniej. Wspaniałym przykładem porządnego towary jest kasza jaglana, która niegdyś gościła na stołach wybitnie wielokrotnie a dzisiaj niestety pozostała zapomniana.

kasza jaglana ze szpinakiem

Na szczęście coraz to więcej ludzi docenia jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej naturalnie kaszy. Czemu? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc odpowiedź na to zapytanie jest nadzwyczaj łatwa – kasza jaglana to kompletnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bowiem są to wybitnie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją trochę inaczej niż standardową, znaną nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie wymaga nieco więcej czasu jednakowoż jest tego godne, ponieważ wrażenia smakowe są w rzeczy samej fajne. Czemu niemniej jednak powinniśmy zaintrygować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana posiada wybitnie wiele pozytywnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny artykuł bądź trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest niesłychanie odpowiednim źródłem bardzo wielu witamin z grupy B, niemniej jednak nie wyłącznie, dostarcza bowiem też witaminy z grupy E, jakie niezwykle poprawiają pamięć oraz koncentrację a również dużo doskonałych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Prócz tego kasza jaglana to jest wybitnie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz w głównej mierze neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To doskonały sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza niesłychanie odżywcza i przede wszystkim lekkostrawna, wobec tego nadaje się dla chorych oraz oczywiście dla dzieci, jakim wbrew pozorom właściwy przyrządzona powinna wybitnie smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik rzadko spotykany skutkiem tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.